Чищення газового котла. Способи очищення від сажі
Сажа, що осіла на поверхні теплообмінних пристроїв котлів - цілком звичайне явище для будь-якого обладнання, що працює на твердому або рідкому паливі, газі, вугільній або деревній сировині. Найдрібніші частинки палива не тільки перешкоджають віддачі тепла, а й знижують продуктивність і ефективність всієї системи обігріву.
Очищення котлів від сажі
У сучасному обладнанні виробники передбачають можливість самостійного чищення механічним шляхом за допомогою спеціальних пристосувань. Стандартна комплектація котлів супроводжується інструкцією з проведення профілактичного і технічного обслуговування. Використовуючи послуги фахівців або проводячи чистку за допомогою спеціальних пристроїв, можуть застосовуватися два методи: механічний або хімічний (у деяких випадках комбінуються). У першому випадку, користувачеві будуть потрібні щітка, шабери і скребки. Уникаючи пошкоджень поверхні і подальшої корозії, інструмент потрібно вибирати без гострих кутів і основ.
Більш сучасним способом чищення обладнання є хімічна обробка. Нагрітий реагент доставляється в систему, після чого, вступивши в реакцію з накипом, м'яко його видаляє. Кислоти, що використовуються для очищення, відрізняються складом компонентів та їхнім ефектом дії:
- Сульфамінова. Подається під великим напором у котел, де ретельно промиває забруднені поверхні. Відкладення видаляються, не пошкоджуючи стінок обладнання;
- Адипінова. Продукт у певній пропорції розводиться водою і за допомогою насоса поміщається в холодний котел. Вуглекислий газ під тиском перетворює карбонати на кислі солі, які легко змиваються струменем води;
- Лимонна. Розчин подається в котел у розведеному вигляді, під певним тиском та напором. Лимонна кислота відмінно видаляє сажу і накип.
Очищення гелем і абразивними засобами
Гель спеціального складу не належить до кислоти, але тим не менш ефективно видаляє складні забруднення. Засіб для чищення наноситься на потрібні ділянки і залишається на невеликий проміжок часу, протягом якого розчиняються залишки нафтопродуктів і видаляється накип. Гель змивається проточною водою; легко очищає основи котла, не пошкоджуючи їх.
Сажа - це продукт згоряння органіки, який безпроблемно очищається за допомогою абразивних речовин. Якщо деталі покриті невеликим шаром, то їх цілком можна очистити жорсткою губкою з содою. Коли сажа щільно осіла на поверхню товстим покриттям, застосовуються більш активні заходи. Котел з водою нагрівають до максимальних температур і після спорожнення обробляють металевою щіткою. Використовуючи будь-який спосіб очищення, важливо надягати захисні силіконові/гумові рукавички.
Професійне чищення сажі
Клінінгові компанії спеціального призначення проводять процедуру очищення обладнання різними способами. При цьому залучаються як передові та новітні технології, так і використовуються особливі інструменти, засоби для чищення та хіміко-фізичні речовини. Підбір універсального способу здійснюється на місці, після того, як визначено тип котла і характер забруднення. Враховується і вид металу, з якого виготовлено обладнання - далеко не всім однаково буде ефективний щадний спосіб або, навпаки, агресивний. Фахівці можуть використовувати кілька джерел очищення: пар, ультразвук або хімію. Якщо самостійне видалення сажі може зайняти кілька годин, то професійне вирізняється, як швидкою швидкістю, так і хорошим результатом.